Згідно із Статутом Бахмутського міського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій

п.1.2. Засновником ЦТКЕ є Бахмутська (до перейменування Артемівська) міська рада (далі Засновник).

п.1.3. ЦТКЕ підзвітній та підконтрольний Засновнику, з питань основної діяльності – підпорядкований, підзвітний і підконтрольний Управлінню освіти Бахмутської міської ради.

п.1.4. ЦТКЕ є бюджетною неприбутковою організацією, у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», Законом України “Про позашкільну освіту”, Положенням про позашкільний навчальний заклад, іншими законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, нормативно-правовими актами департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, рішеннями Бахмутської міської ради та її виконкому, розпорядженнями міського голови, розпорядчими документами Управління освіти Бахмутської міської ради та цим Статутом.

п.2.1. ЦТКЕ здійснює роботу за такими напрямками:

- туристсько-краєзнавчий;

- еколого-краєзнавчий;

- туристсько-спортивний або туристський;

- оздоровчий;

- екскурсійний.

Правила прийому до Бахмутського ЦТКЕ

Бахмутський міський Центр туризму, краєзнавства та екскурсій працює за річним планом роботи, погодженим з Управлінням освіти Бахмутської міської ради, реалізує основні напрями своєї діяльності з урахуванням соціально-економічного розвитку регіону, міста, інтересів вихованців, потреб сім’ї, запитів інших навчальних закладів, молодіжних і дитячих громадських організацій, підприємств.

Згідно Статуту Центр туризму, краєзнавства та екскурсій працює за напрямками: туристсько-краєзнавчий та туристсько-спортивний.

Гуртки закладу класифікуються за трьома рівнями:

Початковий рівень – робота спрямована на загальний розвиток вихованців, виявлення здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності, адаптації вихованців;

Основний рівень – робота гуртків спрямована на розвиток стійких інтересів, розширення і поглиблення професійних інтересів, умінь і навичок, поглиблення теоретичних знань;

Вищий рівень – робота гуртків спрямована на задоволення потреб у допрофесійній підготовці, об’єднує здібних і обдарованих вихованців.

Розклад гурткових занять складається на початку навчального року методистом закладу за поданням педагогами Центру заяв від батьків, облікового складу навчальних груп за роками навчання і з урахуванням встановлення найбільш сприятливого режиму праці та відпочинку учнів.

Формування навчальних груп, їх кількість і чисельний склад визначається в залежності від щорічних змін.

Обліковий склад дитячих об'єднань становить від 12 до 20 осіб першого року навчання.

Запис в гуртки здійснюється в кінці навчального року і в новому навчальному році до 15 вересня.

Освітня діяльність у Центрі:

• здійснюється дітьми у вільний від основного навчання час і відрізняється свободою вибору напрямків, видів діяльності і можливістю зміни сфери діяльності протягом року;

• характеризується добровільністю, ініціативністю та активністю всіх учасників освітнього процесу (дітей, батьків, педагогів), відсутністю жорсткої регламентації; • спрямована на розвиток творчих здібностей учнів, розвиває пізнавальний інтерес і дає право поєднувати різні напрямки і форми занять;

• носить неформальний і комфортний характер для всіх її учасників.

Заняття гуртків базуються

Зразок заяви

Директору

ЗАЯВА

Прошу зачислити мою дитину __П.І.Б.___ учня(цю) ЗОШ №___клас___ до гуртка з пішохідного туризму/.

З умовами навчання та перебування у гуртку ознайомлений(а) та згодний (а).