Навчально-виховний процес

Навчально-виховний процес у Бахмутському міському Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій здійснюється за типовими навчальними планами і програмами: «Пішохідний туризм», «Спортивне орієнтування», «Юні туристи».

Зазначені програми розглянуто та схвалено методичною радою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (протокол від 19.03.2012 № 1) та Науково-методичною комісією з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (протокол від 21.03. 2012 № 2).

Листом МОНмолодьспорту України від 02.04. 2012 № 1/11-4293 збірник „Програми з позашкільної освіти: туристсько-краєзнавчий напрям” схвалено до видання з грифом „Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України”.

Комплекс навчальних програм зі спортивного туризму (пішохідний туризм та туристське багатоборство) схвалено Комісією з позашкільної освіти Науково-методичної Ради з питань освіти Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України (протокол №2 від 21.03.2012)

Пішохідний туризм, юні туристи - підвищення спеціальної фізичної підготовки, оволодіння технікою туризму, пропаганда здорового способу життя (керівники гуртків: Гончаров Ю.О., Гончарова Т.Ю., Науменко В.С., Блінова Т.М.).

Спортивне орієнтування - оволодіння учнями основними правилами і послідовністю роботи з картою і компасом при орієнтуванні на місцевості, забезпечення безпеки учасників туристсько-краєзнавчих подорожей на маршруті, подолання перешкод (керівник гуртка Гончаров Ю.О., Науменко В.С.).

Вихованці, учні і слухачі здобувають освіту в ЦТКЕ відповідно до їх здібностей, обдарувань, уподобань та інтересів в позаурочний та позанавчальний час.

ЦТКЕ організовує роботу серед вихованців, учнів та слухачів на принципі добровільності вибору форм навчання, видів діяльності.

Мова навчання і виховання у ЦТКЕ - українська - визначена законодавством України.

Навчально - виховний процес у ЦТКЕ здійснюється диференційовано відповідно до індивідуальних здібностей вихованців, учнів та слухачів з урахуванням їхнього віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я з використанням різних організаційних форм роботи.

ЦТКЕ працює за річним планом роботи, погодженим з Управлінням освіти Бахмутської міської ради.

Навчальний рік в ЦТКЕ починається з першого вересня. Комплектування гуртків, груп здійснюється у період з 1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка або групи.

Тривалість навчального тижня ЦТКЕ встановлюється у межах часу, передбаченого навчальним планом.

У канікулярні, вихідні та святкові дні ЦТКЕ може працювати за окремим планом затвердженим директором.

ЦТКЕ створює безпечні умови навчання та виховання для вихованців, учнів та слухачів.

Тривалість одного заняття в ЦТКЕ визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізичного розвитку дітей та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців, учнів та слухачів:

- віком від 5 до 6 років – 30 хвилин;

- віком від 6 до 7 років – 35 хвилин

- старшого віку – 45 хвилин.

Короткі перерви між заняттями (10 хвилин) є робочим часом керівника гуртка або іншого творчого об’єднання і визначається режимом роботи ЦТКЕ.