Гра "Джура"

27 квіт. 2018
25-26 квітня пройшов перший (міський) етап гри "Джура"

«Військово-патріотична гра-змагання «Сокіл»(«Джура» ) в місті Бахмут» У літописі українських земель є славний період козаччини, який тривав майже 300 років. Сила славного козацтва крилася не стільки в шаблі, яка навіки залишилася символом виборювання свободи, скільки в справедливому устрої життя, в звичаях та традиціях. Козацькі звичаї та традиції спроможні пробудити і підтримувати в нас почуття національної гідності, відповідальності перед народом, Батьківщиною. З метою активізації роботи по відродженню розвитку історичних, патріотичних та культурних традицій Українського козацтва, військово-патріотичного виховання молоді Управлінням освіти Бахмутської міської ради та Бахмутським міським Центром туризму, краєзнавства та екскурсій 25-26 квітня 2018 року у м. Бахмут організовано та проведено перший (міський) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри-змагання «Сокіл» («Джура»). Змагання проводились на базі Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №2. Учасниками гри були команди (рої) закладів загальної середньої освіти. Змагання проведено у двох вікових категоріях: учні віком 12-14 років та 15-18 років. Гра складалась з восьми етапів, які проводилися протягом двох днів. Захід відкрили шикуванням, звітом роїв про готовність та підняттям Державного прапору під гімн України. З привітальним словом виступили: завідувач міського методичного кабінету Управління освіти Бахмутської міської ради Донченко Тетяна Леонідівна, головний суддя змагань, директор Бахмутського міського ЦТКЕ Кучер Валерій Васильович. Перший день були проведені конкурси: стройовий впоряд, рятівник (перша долікарська допомога), інтелектуальний конкурс «Відун» ( знання державної символіки, історії України та українського козацтва), конкурс звітів «Добре діло». Конкурс «Впоряд» передбачав шикування, марш стройовим кроком з маршовою патріотичною піснею. Наступним етапом гри було перетягування линви. Потім рої виконували стрільби з пневматичної гвинтівки. Конкурс «Рятівник» проводився у вигляді тестових завдань та практичних завдання з елементами рятувальних робіт та надання долікарської допомоги. Гра «Відун» мала на меті перевірку знань з історії України , доби козаччини, українських військових формувань різних епох. Другий день: силове змагання «Перетягування линви», смуга перешкод, стрільба з пневматичної гвинтівки, змагання «Лава на лаву». На даний захід були запрошені військові, які організували виставку зброї для всіх учасників, гостів та глядачів гри. Без сумніву, важко передати працю педагогів (організаторів) із кожної школи які масу часу та терпіння вклали у те щоб змагання відбулись на належному рівні, цим самим вносячи лепту у значно серйознішу справу – виховання розумного, сильного, патріотичного громадянина України. Лише в маршрутно-оціночних листах потрібно було передбачити більше півсотні умов та ситуацій, які б сприяли чіткості проходження етапів та фіксації показників команд. За таких умов до фіналу проходять лише найкмітливіші та найсильніші. Серед команд закладів загальної освіти І-ІІ ступенів перше місце посіла команда Бахмутської ЗОШ№2, друге місце – Бахмутська ЗОШ№7 і третє місце – Бахмутська ЗОШ№1. В обласний етап від м. Бахмут пройшла лише одна команда – Бахмутського НВК N11 (друге місце – Бахмутська ЗОШ N18; третє місце – Бахмутська ЗОШ N10). Колектив Бахмутського міського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій вітає всіх переможців та учасників гри - змагання і бажає нових досягнень та перемог!